گرایش مدیریت دولتی

معرفی رشته مدیریت دولتی

این گرایش از رشته مدیریت اولین بار در سال 13333 تحت عنوان علوم اداری در موسسه علوم اداری زیر نظر دانشکده حقوق دانشگاه تهران با همکاری دانشگاه کالیفرنیای جنوبی برگزار شد . در حال حاضر این رشته در اکثر دانشگاه های کشور تحت عنوان مدیریت دولتی و با گرایش های مختلف در سطوح

کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می شود.

هدف

هدف ازاین رشته عبارت است از:آموزش نیروی انسانی متخصص مورد نیاز سازمانها ،اداره ها و شرکتهای دولتی و خصوصی و نیز آشنایی دانشجویان با کاریرد روشهای علمی در مدیریت .در این دوره دانشجویان با فراگیری نظریه های نوین مدیریت دولتی قادر خواهند شد تا به منزله پژوهشگر به مطالعه پرداخته و با تجزیه و تحلیل تخصصی مساول مدیریتی به اداره موفقیت امیز سازمان ها کمک نمایند.

نقش و توانایی

شرکت کنندگان در این دوره افزون بر آشنایی با مسائل نظری دانش مدیریت ،با کاربردهای این رشته آشنا می شوند.ضرورت و اهمیت این دوره در آشناسازی مدیران رده های گوناگون با نقش رشته مدیریت در سازمانها و موارد استفاده این دانش و همچنین تربیت نیروی متخصص بعنوان رابط میان مدیران و کارمندان اداری و فنی که معمولا مسئولیت اجرایی و سرپرستی واحدها را عهده دار می شوند ، می باشد.

گرایش های رشته مدیریت دولتی در مقطع کارشناسی ارشد

این گرایش در سطح کارشناسی ارشد بنابر آخرین تغییرات (مصوبه مورخه 24 تیر  1394شورای تحول و ارتقای علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی)در 7گرایش توسعه منابع انسانی، طراحی سازمانهای دولتی ،بودجه و مالی عمومی،خط مشی گذاری عمومی ، مدیریت پیشرفت و توسعه شهری و روستایی،مدیریت تحول و مدیریت رفتار سازمانی تدریس می شود. پیش از این گرایشهای تشکیلات و روش ها،مدیریت منایع انسانی، سیستم های اطلاعاتی مدیریت و مدیریت مالی و دولتی نیز از گرایشهای این رشته بود .گرایش های مذکور در 20 واحد درسی مشترک بوده و تفاوت آنها در 8 واحد درسی است . در کنکور ارشد 95 مدیریت رفتار سازمانی پذیرشی صورت نگرفته است.

آینده شغلی

فارغ التحصیلان می توانند مشاغلی از قبیل کارشناسان اداری ،تشکیلات و روشها ، تحول اداری ، طبقه بندی مشاغل ، حقوق و دستمزد ، برنامه ریزی پرسنلی ،ارزیابی عملکرد و نظایر آن و قبول مسئولیت در سمت مدیران سطوح میانی و سر پرستی واحدهای اداری و خدماتی وزارتخانه ها و سازمانهای دولتی و شهرداریها را عهده دار شوند.این رشته به دلیل برخورداری از گرایش ها و زیر مجموعه های گوناگون دارای بازار کار وسیع در بخش های دولتی و خصوصی می باشد.فارغ التحصیلان این رشته همچنین در زمینه های تشکیلات سازمانی ، منابع انسانی ، سیستم های اطلاعاتی و دیگر مباحث مطرح در مدیریت در سطوح کارشناسی و مدیریتی در بخش های خصوصی و دولتی قادر به فعالیت می باشند، همچنین این فارغ التحصیلان بعنوان مشاور یا مجری در زمینه سیاست گذاری های بخش دولتی می توانند فعالیت کنند.


آدرس: ضلع جنوب غربی میدان ولیعصر؛ جنب سینما قدس، کوچه مینو؛ پلاک 132؛ موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش

تلفن تماس : 88933620 - 86741
آآدرس ایمیل : info@pazhuhesh.org
نام :
تلفن :
ایمیل :
پیام :
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش می باشد .